Творча майстерня (ліплення, малювання, гончарство, музичні заняття)

Лiплення

Діти можуть почати ліпити навіть з малих років. У звичайному житті вони можуть використовувати для цього різні матеріали: це може бути як пісок в пісочниці, так і тісто, з якого мама збиралася спекти пиріжки. Робота з пластичними і м’якими матеріалами – це захоплююче і дуже корисне заняття, що допомагає дитині розвиватися.

Малюки з найраніших років пізнають навколишній світ за допомогою тактильних відчуттів. Заняття ліпленням допомагають в цьому, так як діти можуть своїми руками створити те, що захочуть. Ліплення допомагає їм виявляти самостійність, власний смак, діти привчаються до посидючості і доведення розпочатої справи до фіналу.

Користь для розвитку розумових здібностей у дітей

 1. Заняття з пластичним матеріалом допомагає розвивати дрібну моторику рук. Це благотворно позначається на розвитку пам’яті, мови, логічного мислення, а також допомагає поліпшити координацію рухів.
 2. Приділяючи увагу заняттю ліпленням, дитина привчається до посидючості і старанню.
 3. Створення нових форм, експерименти з кольором, дозволяють малюкові виявляти творчі здібності, розвивати мислення.
 4. Придаючи матеріалу певну форму за допомогою обох рук, у дитини працюють відразу двi півкулі мозку. Дані дії допомагають розвивати увагу.
 5. Створюючи вироби за зразком, у дитини розвивається пам’ять, логічне та образне мислення. Малюк набирається терпінню, вчиться доводити справу до кінця, а потім зіставляти результат зі зразком.
 6. Ліплення без шаблону (за власним задумом) допомагає розвивати уяву.

Користь для здоров’я і емоційного стану

 • неможливо не відзначити, з якою користю ліплення впливає на дитину, покращуючи ії психічний стан завдяки приємним емоціям;
 • ліплення відноситься до спокійних ігор, а тому регулярні заняття ним допоможуть нормалізувати сон, знизити дратівливість, зайву активність дитини;
 • мнучи, ламаючи, переробляючи фігурки, дитина може на підсвідомості долати опредмечений страх;
 • ліплення дарує дитині цілу гаму приємних емоцій: відчуття м’якого матеріалу в руках, його запаху, сприйняття кольору, інтерес і хвилювання; радість, коли все виходить;
 • заняття ліпленням допомагає в вираженні емоцій;
 • будучи захопленими в процесі створення виробів, діти розслабляються, заспокоюються, забувають про тривожний настрій;
 • ліплення розвиває творчі можливості і дозволяє матеріалізувати фантазії дитини;
 • створюючи красиві вироби з простого матеріалу, малюк почуває свою значимість в цьому світі, вчиться знаходити правильні рішення в різних ситуаціях.

Як ліплення впливає на розвиток особистості

 1. Ліплення дозволяє розвивати природні навички у дитини.
 2. З таким заняттям діти усвідомлюють свою унікальність, розвивають творчі схильності.
 3. Діти дізнаються щось нове, знайомляться з кольором і формами, сприймають матеріал тактильно.
 4. Завдяки заняттям з матеріалом, що піддається виправленням і кардинальним змінам, дитина не боїться експериментувати. Вона відчуває впевненість в своїх силах, стає більш зацікавленим, розвивається почуття відповідальності.
 5. Діти навчаються новому заняттю і вчаться використовувати свої нові знання для досягнення поставленої мети.
 6. Заняття ліпленням паралельно розвивають у дитини посидючість, вона стає більш акуратною і спокійною.
 7. Ліплення допомагає розвивати у дітей почуття прекрасного.

Ліплення – це не тільки цікаве, але і розвиваюче заняття, яке відрізняється особливою користю для навчання дітей дошкільного віку. Приводьте свою дитину в дитячий центр “BE CLEVER” і подаруйте їй можливість розвиватися і відкривати щось нове для себе з кращими педагогами в Києві.

Малювання

Малювання – це такий вид творчої діяльності, з яким діти знайомляться ще в самому ранньому віці. І якщо спочатку малюки створюють фарбами або олівцями свої особливі “витвори мистецтва”, то з дорослішанням малювання перетворюється в усвідомлене заняття. У дошкільному віці не має значення, наділена дитина художнім талантом чи ні. Тут важливо приділяти заняттям малювання достатньо часу в будь-якому випадку, так як ці уроки корисно впливають на формування різнобічної особистості.

Як розвивається дитина завдяки урокам малювання

Безсумнівно, дане заняття дуже корисно для дітей і це доведено в результаті наукових досліджень.

Користь малювання така:

 1. Завдяки художнім заняттям розвивається дрібна моторика. Це, в свою чергу, позначається с користю на руховій і зоровій пам’яті, мисленні, координації й мові. Коли дитина малює, у неї функціонують відразу дві півкулі мозку, поліпшується міжпівкульний зв’язок.
 2. Уроки малювання сприяють розвитку уяви.
 3. Отримуючи в результаті реальний предмет – малюнок – дитина вчиться працювати на результат, досягати своєї мети.
 4. За допомогою малюнка діти можуть самовиражатися, відобразити в реальності свої фантазії і емоції.
 5. Малювання є спокійним заняттям, завдяки чому воно надає особливу користь для примхливих дітей і тих, хто схильний до неврозів і депресій.
 6. Регулярні заняття малюванням привчають дітей до дисципліни, роблять їх більш терплячими і посидющими.
 7. Завдяки малюванню у дитини з’являється розуміння того, що кожна людина – унікальна і здатна сприймати все, що його оточує, по-своєму.
 8. Процес створення ілюстрацій передбачає прояву креативності, дозволяє експериментувати. Завдяки цьому заняттю дитина не сприймає помилки негативним чином, а вчиться перетворювати їх в можливість створити щось нове, унікальне. Діти завдяки такому підходу вчаться самостійності, можуть стати більш розкутими і успішними.
 9. Створюючи унікальні малюнки, у дитини з’являється гідна самооцінка, він стає менш скутим.
 10. Малюючи за зразком, дитина вчиться підбирати і зіставляти кольори/відтінки, доводити справу до кінця. Це вчить порівнювати вихідний варіант з результатом, узагальнювати.
 11. Малювання привчає дітей до культури.
 12. Під час художніх занять діти вчаться орієнтуватися в просторі, створювати зображення і фігури на площині. Вчаться мислити асоціативно. Це в подальшому допоможе їм краще розуміти і сприймати інші дисципліни, наприклад, фізику і математику.

Завдяки індивідуальному підходу до кожної дитини, в нашому дитячому центрі “BE CLEVER” ваше чадо буде всебічно творчо розвиватися. Завдання педагогів у нашому центрі – допомогти в розвитку кожної дитини, враховуючи її індивідуальні особливості, сформувати гармонійну особистість і прищепити любов до прекрасного. На наших заняттях для дітей створюються всі необхідні умови для підтримки їх самостійності, надається можливість проявити фантазію. Педагоги показують ази малювання, при цьому не позбавляють можливості проявити власне “Я”. Заняття малюванням пробудять у дитини інтерес до мистецтва, навчать цінувати і розуміти красу, а також дозволять йому самовиражатися за допомогою малюнка.

І навіть якщо ваша дитина не хоче стати художником і присвятити своє життя живопису, то набуті навички на заняттях, без сумніву, стануть в нагоді йому в майбутньому:

 • Здатність спостерігати обов’язково стане в нагоді в таких професіях як медик, вчений, слідчий, інженер, технік.
 • Точність рухів важлива для водіїв, музикантів, хірургів, механіків і т.д.
 • Розвинена уява – головна гідність в таких професіях, які допомагають у розвитку науки і техніки (дослідники, винахідники).

Малювання – це унікальне заняття, яке допоможе вашій дитині розвиватися і проводити час із задоволенням. Чим раніше дитина займеться малюванням, тим краще. А ми створимо затишну творчу атмосферу щоб ваша дитина з нетерпінням чекала наступного заняття.

Гончарство

Гончарство – це той вид мистецтва, який корисно впливає не тільки на розвиток навичок у дитини, але і сприяє поліпшенню його психологічного стану. Глина допомагає дітям розвивати найрізноманітніші навички і робить це дуже інтенсивно. Робота з цим матеріалом безцінна: діти покращують моторику рук, більш впевнені в своїх рухах, мають можливість самовиражатися, підвищують свою самооцінку, привчаються до дисципліни, при зустрічі з проблемою вчаться її вирішувати, а в разі успіху відчувають гордість за результат, створений своїми руками.

Робота з глиною дарує приємні тактильні відчуття, залучає дітей до створення чогось унікального і незвичайного. Дитина концентрує свою увагу на цьому занятті, відчуває інтерес, спокій і радість. Коли ваша дитина вперше сяде за гончарний круг і спробує доторкнутися до глини, вона випробує самі різні і численні почуття і емоції.

Перше знайомство з глиною, її текстурою, запахом, кольором і м’якістю, звичайно ж, завжди хвилююче. Пройшовши цей етап, дитина розуміє, що сама впливає на матеріал і те, який вийде результат, залежить виключно від неї. Глина – незвичайний матеріал, який дуже чуйно реагує на дотики і під час роботи дарує приємні тактильні відчуття.

Маючи можливість творити щось нове, унікальне власними руками, дитина починає проявляти фантазію, створювати особливі речі. Завдяки відчуттю, що вони володіють матеріалом, діти стають більш впевнені в своїх силах, вони не бояться самовиражатися і фантазувати, адже будь-яку помилку можна тут же виправити. Регулярні заняття гончарством допомагають не боятися робити помилки, адже їх виправлення допомагає дітям самовдосконалюватися. Хтось із дітей приходить до цього раніше, хтось пізніше, але неможливо не оцінити всю користь занять з цим матеріалом. Розуміючи, що помилки в цьому занятті не зупинять їх прогресу на шляху до мети, діти відчувають контроль над успіхом і ходять на уроки гончарного ремесла з великим задоволенням.

Користь гончарства

Гончарне ремесло, безсумнівно, має безліч плюсів як заняття для дітей. Хобі несе в собі як користь, так і приємні емоції і відчуття:

 1. Працювати з глиною дітям дуже подобається, вона приємна на дотик.
 2. Працюючи на гончарному крузі, дитина розвиває такі якості, як акуратність, терпіння, посидючість, наполегливість, уміння доводити справу до кінця.
 3. Впливаючи на матеріал, дитина розвиває дрібну моторику рук, її рухи стають більш впевненими.
 4. Створення і декорація виробів потребує задіяння фантазії і уяви.
 5. Дитина концентрує свою увагу на процесі і вчиться бути наполегливою на шляху до поставленої мети.
 6. Робота з глиною в оточенні інших дітей і уважних педагогів дарує приємну атмосферу спокою, впевненості, комфорту, благотворно впливає на психічний і емоційний стан дитини.

Для того щоб ваша дитина освоїла ази гончарства, необхідно записати його на заняття в наш дитячий центр “Be Clever” в Києві. Всього кілька місяців регулярних занять і дитина навчитися створювати базові предмети, такі як тарілка, чашка, піала, свічник. Розібравшись з основними принципами роботи з глиною і освоївши принципи центрування, дитина зможе створювати унікальні вироби.

Якщо дитині сподобається дане мистецтво, вона може продовжувати ходити на заняття, відточувати свої навички і досягати вершини гончарства. Гончарне мистецтво для дітей – це унікальна можливість не тільки відчувати приємні емоції при вигляді готового виробу, а й отримувати справжнє задоволення від творчого процесу. Приводьте свою дитину в наш дитячий центр “Be Clever” за найбільш зручною для вас адресою. Подаруйте дитині можливість розвиватися разом з кращими педагогами Києва.

Музичні заняття

Музика – відмінний педагог, здатний змінювати мислення, а не давати готові знання. Люди, виховані музикою, вміють мислити нестандартно і черпають знання, необхідні для власного розвитку. Музика оточує людей все життя – з самого народження і до старості, і без її приємних звуків складно уявити цей світ. Музика оточує нас кожну хвилину, хоч часто ми не помічаємо її красивих звуків.

Для дітей музика дуже важлива, вона відіграє велику роль для їх розвитку і пізнання навколишнього світу. Батькам важливо прищеплювати дітям це заняття, розвивати у них слух, почуття ритму і любов до прекрасного.

Музика та її користь для дітей

Як доводять психологи і педагоги, і як показує практика, – діти, що займаються музикою регулярно з раннього віку, швидше розвиваються. Музична дитина привчається красиво говорити, уважно слухати і бачити, швидше навчається, більш сконцентрована. І це не вся користь від занять музикою.

Музика корисно впливає на духовний і розумовий розвиток дітей. Вчені довели, що діти, які відвідують музичні гуртки, простіше концентрують свою увагу і тому розвиваються набагато швидше за своїх однолітків.

Особливо корисна для дітей гра на музичних інструментах (фортепіано, скрипка, гітара та інші), так як таке заняття задіє обидві руки, і кожна з них відповідає за окремі рухи. Завдяки цьому активно розвивається просторове мислення і дрібна моторика. Заняття на музичних інструментах допоможе краще розвинути координацію рухів і поліпшить пам’ять, адже в процесі активно працюють обидві півкулі мозку.

З музикою у дитини розвивається і інтелект. Перед ним стоїть завдання – читати ноти і відтворювати їх за допомогою свого інструменту.

Неможливо не відзначити користь музики для дітей, що мають проблеми з промовою. Вчені Данії та Ізраїлю довели, що за допомогою музики мова розвивається трохи швидше, а також діти під впливом музики швидше вивчають мови (не тільки рідну, а й іноземні).

І все ж дослідження вчених праві в одному: заняття музикою стимулюють роботу мозку. Музика відрізняється більшою абстрактністю і структурованістю, ніж інші види мистецтв. Дитина, яка займається музикою, легше розвиває мислення, яке завжди необхідно в житті, в будь-якій сфері діяльності.

Це прекрасне мистецтво покращує самодисципліну дітей. Батьки, які розуміють всю важливість музичного мистецтва в житті дитини та її розвитку, в подальшому мають більше приводів для гордості за своє чадо.

Музичне мистецтво здатне збагатити людину розумово і облагородити емоційно, допомагає розвивати соціально цінні якості в людях, особливо в дітях.

Батьки повинні розуміти, що музичні заняття корисні тільки тоді, якщо дитина не проти них. Саме тому так важливо виховати в дітях любов до музики ще з раннього дитинства. Діти, які люблять це мистецтво, які досягають в ньому успіхів, в майбутньому більш впевнені в своїх силах і можуть братися за інші заняття, не боячись, що щось не вийде. Задатки музичного таланту є у кожної дитини і дуже важливо вчасно почати їх розвиток.

Дитячий центр “Be Clever” в Києві – це місце, де з вашою дитиною працюватимуть кращі педагоги. Ви можете бути впевнені, що вашій дитині приділять багато уваги, навчать всім азам музики, виховають любов до цього чудового мистецтва і допоможуть їй рости і розвиватися. Ми зробимо все можливе щоб ваша дитина закохалась в музику і з нетерпінням чекала наступного заняття.