ШВИДКОЧИТАННЯ

Однією з серйозних проблем, з якою часто стикаються батьки школярів, є погана техніка читання. Повільне і невпевнене прочитання текстової інформації призводить до того, що на виконання завдань витрачається більше часу, а це, в свою чергу, призводить до загального зниження показників успішності.

Як навчити дитину швидко читати, при цьому засвоюючи необхідний обсяг інформації? Як зробити так, щоб навик дитини « швидко читати» не перетворився на механічне, неосмислене повторення слів? Адже текст необхідно не тільки прочитати, але й відчути, тільки в цьому випадку можна говорити про повноцінне читання.

Одним з найпопулярніших на сьогоднішній день способів вирішення цієї проблеми є навчання школяра скорочитанню (швидкочитанню) – спеціальною методикою, яка дозволяє максимально ефективно засвоювати текстову інформацію, витрачаючи на це трохи часу.

Курси швидкочитання створено для дітей, які вміють правильно читати!!! Часто плутають : навчання читанню і швидкочитання , але це різні методики!!!

  • Типові помилки ( від яких істотно страждає техніка читання) часто обумовлені непрофесійними діями батьків, що самостійно навчають дітей читанню.
  • Дитина запам’ятовує назву, а не вимову літери: «МЕ», «БЕ», «ША» і т. д. Тому замість «МАМА», він буде читати «МЭАААММЭЭА», а це значно збільшить час прочитання слів. Вчіть дітей вимовляти звуки «М», «Б», «П», а не назви букв, це необхідна умова для того, щоб дитина навчилася читати швидко і без помилок.
  • Вчимо читати склади, об’єднуємо їх правильно! З’єднуємо не назви літер «МЕ» і «А», а звуки – МММааааа, вчимося протягувати їх плавно. Стежимо, щоб діти не намагалися читати, просто перераховуючи літери: Б, А, Б, А, або П, А, П, А.

На своїх курсах ми використовуємо різні вправи для розвитку навичок швидкого читання. Це і таблиці Шульте (для розширення кута зору дитини), Зайцева (швидке промовляння складів та нарощування темпу читання), відеоматеріали, візуальні диктанти, слова-половинки, стрибок-зупинка, буксир і т. д. Підбираємо цікаві та повчальні тексти, визначаємо ключові слова в реченнях. Відновлюємо склади, слова, фрагменти.

Якщо Ви правильно читаєте, але повільно, невпевнено чи не розумієте прочитане…або просто хочете підвищити якість та швидкість читання, ми запрошуємо на наші курси або індивідуально.